  • RNR50H7151BRRE5
RNR50H7151BRRE5
advertisement
Manufacturer No:
RNR50H7151BRRE5
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR50H7151BRRE5
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 7.15kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNR50H7151BRRE5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.15kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    4.75mm