  • RNR55J51R1DPRSL
RNR55J51R1DPRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR55J51R1DPRSL
HK JDW NO:
873-RNR55J51R1DPRSL
Datasheet:
RNR55J51R1DPRSL
Description:
51.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55J51R1DPRSL
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm