  • RNR55K1961FPRSL
RNR55K1961FPRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR55K1961FPRSL
HK JDW NO:
873-RNR55K1961FPRSL
Datasheet:
RNR55K1961FPRSL
Description:
1.96kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55K1961FPRSL
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.96kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm