  • RP112K151B-TR
RP112K151B-TR
advertisement
Manufacturer No:
RP112K151B-TR
HK JDW NO:
674-RP112K151B-TR
Package:
Datasheet:
RP112K151B-TR
Description:
0.65mm PMIC 4
Quantity:
In Stock : 12325
Step5Bar-code shipping tag
RP112K151B-TR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    1.5V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Input Voltage (Max)
    5.25V
  • Output Voltage1-Max
    1.53V
  • Output Voltage1-Min
    1.47V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.5V
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    1mm