  • RP73PF1J63K4BTDF
RP73PF1J63K4BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF1J63K4BTDF
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-RP73PF1J63K4BTDF
Quantity:
In Stock : 1522
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF1J63K4BTDF
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    63.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    166mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Power Dissipation-Max
    167mW
  • Height
    550μm
  • Length
    1.5494mm