  • RP73PF2A16R5BTDF
RP73PF2A16R5BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF2A16R5BTDF
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-RP73PF2A16R5BTDF
Package:
Datasheet:
RP73PF2A16R5BTDF
Description:
Thin Film, 16.5Ohm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF2A16R5BTDF
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Flat
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    16.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm