  • RP73PF2A8K06BTDF
RP73PF2A8K06BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF2A8K06BTDF
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-RP73PF2A8K06BTDF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 8.06kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF2A8K06BTDF
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    8.06kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    550μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm