  • RPS0250DH1004JBZA3
RPS0250DH1004JBZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DH1004JBZA3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RPS0250DH1004JBZA3
Package:
Datasheet:
Description:
1MOhm, 5%, 250W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DH1004JBZA3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm