  • RPS0500DH3R60JB
RPS0500DH3R60JB
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DH3R60JB
HK JDW NO:
875-RPS0500DH3R60JB
Description:
Bolt, 3.6Ohm, 5%, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DH3R60JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Bolt
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Voltage - Rated DC
    5kV
  • Height
    26mm
  • Length
    60mm