  • RPS0500DL10R0JB
RPS0500DL10R0JB
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DL10R0JB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RPS0500DL10R0JB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10Ohm, 5%, 500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DL10R0JB
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    500W
  • Height
    26mm
  • Length
    60mm