  • RPS0500DL4R70KB
RPS0500DL4R70KB
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DL4R70KB
HK JDW NO:
875-RPS0500DL4R70KB
Description:
4.7Ohm, 10%, 500W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DL4R70KB
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500W
  • Height
    26mm
  • Length
    60mm