  • RPS104PJ390CS
RPS104PJ390CS
advertisement
Manufacturer No:
RPS104PJ390CS
HK JDW NO:
703-RPS104PJ390CS
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPS104PJ390CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Series
    RPS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Length
    2mm