  • RPS104PJ470CS
RPS104PJ470CS
advertisement
Manufacturer No:
RPS104PJ470CS
HK JDW NO:
703-RPS104PJ470CS
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RPS104PJ470CS
Description:
Quantity:
In Stock : 17963
Step5Bar-code shipping tag
RPS104PJ470CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    0804
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    RPS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Length
    2mm