  • RR2P-UAC100V
RR2P-UAC100V
advertisement
Manufacturer No:
RR2P-UAC100V
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-RR2P-UAC100V
Quantity:
In Stock : 6732
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RR2P-UAC100V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Operate Time
    25ms
  • Coil Voltage
    100VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    240VAC 30VDC -Max
  • Coil Current
    25mA
  • Must Operate Voltage
    80VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    30VAC