  • RSF1JB3K30
RSF1JB3K30
advertisement
Manufacturer No:
RSF1JB3K30
HK JDW NO:
762-RSF1JB3K30
Datasheet:
RSF1JB3K30
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1JB3K30
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    4.5mm