  • RSF1JT820K
RSF1JT820K
advertisement
Manufacturer No:
RSF1JT820K
HK JDW NO:
762-RSF1JT820K
Datasheet:
RSF1JT820K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, 1W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF1JT820K
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm