  • RSF2FT20R0
RSF2FT20R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF2FT20R0
HK JDW NO:
762-RSF2FT20R0
Datasheet:
RSF2FT20R0
Description:
FIXED RESISTOR, 20Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF2FT20R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.75 mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W