  • RSF5JB15R0
RSF5JB15R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF5JB15R0
HK JDW NO:
762-RSF5JB15R0
Package:
Conformal
Datasheet:
RSF5JB15R0
Description:
Axial, Through Hole 15Ohm, Metal Oxide,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSF5JB15R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    8.5mm
  • Length
    24.5mm