  • RSGD60100GGVX311C
RSGD60100GGVX311C
advertisement
Manufacturer No:
RSGD60100GGVX311C
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-RSGD60100GGVX311C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSGD60100GGVX311C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    187V~660VAC
  • Interface
    RS-485
  • Current - Output
    100A
  • Voltage - Load
    220V~600V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Soft Start / Stop
  • Number of Motors
    1
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C