  • RSSD13X70A1R20KB19
RSSD13X70A1R20KB19
advertisement
Manufacturer No:
RSSD13X70A1R20KB19
HK JDW NO:
875-RSSD13X70A1R20KB19
Description:
Res Wirewound 1.2 Ohm 10% 42W 75ppm/C RDL Lug Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RSSD13X70A1R20KB19
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial, 3 Lead, Tubular
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    1.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    42W
  • Power Rating
    42W
  • Diameter
    0.571 OD 0.264 ID 14.50mmx6.70mm
  • Height
    34mm
  • Length
    2.756 70.00mm