  • RSSD16X94A1R50KB00
RSSD16X94A1R50KB00
advertisement
Manufacturer No:
RSSD16X94A1R50KB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RSSD16X94A1R50KB00
Package:
Radial, 3 Lead, Tubular
Description:
ADJ PWR RES 1.5 OHM 70W CHAS MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSSD16X94A1R50KB00
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, 3 Lead, Tubular
  • Published
    2017
  • Series
    RSSD
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder Lug
  • Resistance
    1.5Ohms
  • Power (Watts)
    70W
  • Adjustment Type
    Slide
  • Diameter
    0.709 OD 0.362 ID 18.00mmx9.20mm
  • Length
    3.701 94.00mm