  • RSSD30250A4R70KB00
RSSD30250A4R70KB00
advertisement
Manufacturer No:
RSSD30250A4R70KB00
HK JDW NO:
875-RSSD30250A4R70KB00
Description:
Res Wirewound 4.7 Ohm 10% 280W 75ppm/C RDL Lug Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RSSD30250A4R70KB00
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    4.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    280W
  • Power Rating
    280W
  • Diameter
    1.256 OD 0.839 ID 32.00mmx21.30mm
  • Height
    55mm
  • Length
    9.843 250.00mm