  • RT0201BRD0722K1L
RT0201BRD0722K1L
advertisement
Manufacturer No:
RT0201BRD0722K1L
HK JDW NO:
898-RT0201BRD0722K1L
Datasheet:
RT0201BRD0722K1L
Description:
RT Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0201BRD0722K1L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    RT
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm