  • RT0402DRE07178RL
RT0402DRE07178RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0402DRE07178RL
HK JDW NO:
898-RT0402DRE07178RL
Datasheet:
RT0402DRE07178RL
Step5Bar-code shipping tag
RT0402DRE07178RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    178Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm