  • RT0603BRD07510KL
RT0603BRD07510KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603BRD07510KL
HK JDW NO:
898-RT0603BRD07510KL
Datasheet:
RT0603BRD07510KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 510kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 77220
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT0603BRD07510KL
    24 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RT
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm