  • RT0603FRD0715KL
RT0603FRD0715KL
advertisement
Manufacturer No:
RT0603FRD0715KL
HK JDW NO:
898-RT0603FRD0715KL
Datasheet:
RT0603FRD0715KL
Description:
RT Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13902
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT0603FRD0715KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm