  • RT1206BRD07597KL
RT1206BRD07597KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206BRD07597KL
HK JDW NO:
898-RT1206BRD07597KL
Datasheet:
RT1206BRD07597KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 597kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206BRD07597KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    597kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    HIGH-PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Construction
    Chip
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm