  • RT1206CRB0756KL
RT1206CRB0756KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206CRB0756KL
HK JDW NO:
898-RT1206CRB0756KL
Datasheet:
RT1206CRB0756KL
Step5Bar-code shipping tag
RT1206CRB0756KL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm