  • RT1206DRE071K67L
RT1206DRE071K67L
advertisement
Manufacturer No:
RT1206DRE071K67L
HK JDW NO:
898-RT1206DRE071K67L
Datasheet:
RT1206DRE071K67L
Description:
RT Series, Thin Film, 1.67kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206DRE071K67L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.67kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm