  • RT1206FRE07549KL
RT1206FRE07549KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206FRE07549KL
HK JDW NO:
898-RT1206FRE07549KL
Datasheet:
RT1206FRE07549KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 549kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1206FRE07549KL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    549kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm