  • RT1206FRE1310KL
RT1206FRE1310KL
advertisement
Manufacturer No:
RT1206FRE1310KL
HK JDW NO:
898-RT1206FRE1310KL
Package:
Datasheet:
RT1206FRE1310KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 10kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 11648
Step5Bar-code shipping tag
RT1206FRE1310KL
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    650μm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm