  • RT1210CRE07316RL
RT1210CRE07316RL
advertisement
Manufacturer No:
RT1210CRE07316RL
HK JDW NO:
898-RT1210CRE07316RL
Datasheet:
RT1210CRE07316RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 316Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1210CRE07316RL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    316Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm