  • RT2512CKB075K36L
RT2512CKB075K36L
advertisement
Manufacturer No:
RT2512CKB075K36L
HK JDW NO:
898-RT2512CKB075K36L
Datasheet:
RT2512CKB075K36L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.25%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT2512CKB075K36L
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    5.36kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm