  • RT9169-23GV
RT9169-23GV
advertisement
Manufacturer No:
RT9169-23GV
HK JDW NO:
682-RT9169-23GV
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
RT9169-23GV
Description:
Fixed PMIC TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 16417
Step5Bar-code shipping tag
RT9169-23GV
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Current - Supply (Max)
    10μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    100mA
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    7μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 100mA
  • PSRR
    30dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    450mV
  • Min Current Limit
    150mA