  • RT9818A-36GY
RT9818A-36GY
advertisement
Manufacturer No:
RT9818A-36GY
Manufacturer:
Richtek USA Inc.
HK JDW NO:
682-RT9818A-36GY
Package:
SC-82
Datasheet:
RT9818A-36GY
Description:
3V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 6727
Step5Bar-code shipping tag
RT9818A-36GY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.9V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.6V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    0ms Typical
  • Length
    2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-82
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA