  • RT9818C-29GB
RT9818C-29GB
advertisement
Manufacturer No:
RT9818C-29GB
Manufacturer:
Richtek USA Inc.
HK JDW NO:
682-RT9818C-29GB
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
RT9818C-29GB
Description:
3V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 900mV Max 6V
Quantity:
In Stock : 3249
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RT9818C-29GB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.94mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    900mV
  • Nominal Supply Current
    3μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.9V