  • RTD-50-M-01
RTD-50-M-01
advertisement
Manufacturer No:
RTD-50-M-01
HK JDW NO:
790-RTD-50-M-01
Package:
Datasheet:
RTD-50-M-01
Description:
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk TNC Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Quantity:
In Stock : 83
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RTD-50-M-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Free Hanging, Through Hole
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Insulation Material
    Polytetrafluoroethylene
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    500V
  • Fastening Type
    Threaded
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Orientation
    Right Angle
  • Frequency
    2.8Hz
  • Mating Information
  • Housing Color
    Silver
  • Polarity
    Standard
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • ELV
    Non-Compliant
  • Impedance
    50Ohm