  • RTDW1N-500RF8
RTDW1N-500RF8
advertisement
Manufacturer No:
RTDW1N-500RF8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-RTDW1N-500RF8
Package:
Axial
Datasheet:
RTDW1N-500RF8
Description:
SENSOR RTD 500 OHM 1% 6000PPM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTDW1N-500RF8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    0°C~100°C
  • Series
    RTDW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±6000ppm/°C
  • Current
    3mA
  • Resistance Tolerance
    ±1%
  • Resistance @ 0°C
    500Ohm