  • RTMN-5010
RTMN-5010
advertisement
Manufacturer No:
RTMN-5010
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RTMN-5010
Package:
Datasheet:
RTMN-5010
Description:
Power Line Filters Filter 500VAC 10A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTMN-5010
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to RTMN-5010.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    699.893027g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2008
  • Series
    RTMN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    EN, UL
  • Configuration
    Two Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Max Current Rating
    10A
  • Current
    10A