  • RTO050F47R00JTE1
RTO050F47R00JTE1
advertisement
Manufacturer No:
RTO050F47R00JTE1
HK JDW NO:
875-RTO050F47R00JTE1
Package:
TO-220-2
Datasheet:
RTO050F47R00JTE1
Description:
RES 47 OHM 50W 5% TO220
Step5Bar-code shipping tag
RTO050F47R00JTE1
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    220
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2004
  • Series
    RTO 50
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power Rating
    2.25W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Depth
    4.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Length
    13.7mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm