  • RUK2012JR024CS
RUK2012JR024CS
advertisement
Manufacturer No:
RUK2012JR024CS
HK JDW NO:
703-RUK2012JR024CS
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RUK Series, Thick Film, 24mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RUK2012JR024CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RUK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24mOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm