  • RUT3216FR220CS
RUT3216FR220CS
advertisement
Manufacturer No:
RUT3216FR220CS
HK JDW NO:
703-RUT3216FR220CS
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
RUT Series, Thick Film, 220mOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RUT3216FR220CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RUT
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    220mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm