  • RV24-5RD-RMCX
RV24-5RD-RMCX
advertisement
Manufacturer No:
RV24-5RD-RMCX
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-RV24-5RD-RMCX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV24-5RD-RMCX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-MMCX Female
  • Applications
    Wi-Fi
  • Frequency
    2.485GHz
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    5.5dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.485GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    197mm
  • Height (Max)
    7.756 197.00mm