  • RV4NAYSJ105A
RV4NAYSJ105A
advertisement
Manufacturer No:
RV4NAYSJ105A
HK JDW NO:
639-RV4NAYSJ105A
Package:
Datasheet:
RV4NAYSJ105A
Description:
POT 1M OHM 2W CARBON LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
RV4NAYSJ105A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Housing Material
    Metal
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1MOhm
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Actuator Diameter
    0.249 (6.32mm)
  • Size - Body
    Round - 1.120Dia x 0.536 H 28.45mmx13.61mm
  • Diameter
    27.8mm
  • Length
    13.6mm
  • Actuator Length
    2.000 50.80mm