  • RV8H-2L-AD48
RV8H-2L-AD48
advertisement
Manufacturer No:
RV8H-2L-AD48
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-RV8H-2L-AD48
Package:
Datasheet:
RV8H-2L-AD48
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 48V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV8H-2L-AD48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    RV8
  • Feature
    Socket Included
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    5.3kOhm