  • RV8S-S-A240-A240
RV8S-S-A240-A240
advertisement
Manufacturer No:
RV8S-S-A240-A240
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-RV8S-S-A240-A240
Package:
Module
Datasheet:
RV8S-S-A240-A240
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RV8S-S-A240-A240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    RV8
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Spring Clamp
  • Current Rating
    2A
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Output Type
    AC
  • Operating Supply Voltage
    280V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    192V~264VAC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Voltage - Load
    24V~280V