  • RW1S0BAR030F
RW1S0BAR030F
advertisement
Manufacturer No:
RW1S0BAR030F
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-RW1S0BAR030F
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
RW1S0BAR030F
Description:
Quantity:
In Stock : 6462
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW1S0BAR030F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Pedestal Mount
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    6234
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2414
  • Height
    3.5814mm
  • Height Seated (Max)
    0.141 3.58mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Series
    RW
  • Size / Dimension
    0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
  • Tolerance
    ±1%