  • RW67V2R2B12
RW67V2R2B12
advertisement
Manufacturer No:
RW67V2R2B12
HK JDW NO:
866-RW67V2R2B12
Datasheet:
RW67V2R2B12
Description:
Through Hole 2.2Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RW67V2R2B12
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    6.5W
  • Military Standard
    MIL-PRF-26
  • Lead Diameter
    1.02 mm
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.23mm