  • RW79U4R90FB12
RW79U4R90FB12
advertisement
Manufacturer No:
RW79U4R90FB12
HK JDW NO:
866-RW79U4R90FB12
Datasheet:
RW79U4R90FB12
Description:
Through Hole 4.9Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RW79U4R90FB12
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.75mm
  • Length
    15.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%