  • RWR74S4700FRRSL
RWR74S4700FRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR74S4700FRRSL
HK JDW NO:
873-RWR74S4700FRRSL
Datasheet:
RWR74S4700FRRSL
Description:
470Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR74S4700FRRSL
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm